Spotkanie Tottenham kontra Bournemouth, wynik końcowy 3-1

W ostatnim meczu kolejki 20. Premier League Tottenham podejmował na własnym stadionie drużynę Bournemouth. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg gry od pierwszego gwizdka sędziego. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Tottenhamu 1-0. Mecz odbył się 31 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00 na Tottenham Hotspur Stadium.

Mecz pomiędzy drużynami: Tottenham (Gospodarz) przeciwko Bournemouth (Goście)

Sprawozdanie z meczu

Na nastrojowym Tottenham Hotspur Stadium odbył się emocjonujący mecz pomiędzy gospodarzami a Bournemouth. Tottenham zdołał pokonać rywali wynikiem 3-1, dzięki czemu zgarnął cenne trzy punkty w ramach rozgrywek Premier League. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie, tworząc niezwykłą atmosferę.

Po zaciętej rywalizacji to drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie już w 9. minucie, gdy P. Sarr ustawił wynik na 1-0 po asyście G. Lo Celso. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-0, ale emocje nie opuszczały boiska, a zawodnicy obu drużyn walczyli o każdą piłkę.

W drugiej połowie Tottenham pokazał swoją klasę, zdobywając kolejne bramki. Son Heung-Min podwyższył wynik na 2-0 w 71. minucie, ponownie po asyście G. Lo Celso. Niespełna 10 minut później Richarlison zdobył trzeciego gola dla gospodarzy, dając im prowadzenie 3-0. Mimo starań, Bournemouth zdołało odpowiedzieć tylko jednym golem, gdy A. Scott trafił bramkę w 84. minucie, ustalając wynik na 3-1.

Mecz nie obył się bez emocji. W trakcie spotkania padło kilka żółtych kartek. Gospodarze zobaczyli je Giovani Lo Celso, Oliver Skipp i Emerson Royal, natomiast goście Justin Kluivert oraz Marcos Senesi. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu wyświetlone.

Na koniec, warto dodać, że zarówno Tottenham, jak i Bournemouth czekają teraz trudne starcia. Następne mecze dla Tottenham to konfrontacje z Burnley, Manchester United i Brentford, natomiast Bournemouth zmierzy się z QPR, Liverpoolem i West Hamem.