Spotkanie Nottingham Forest vs Tottenham, wynik końcowy 0-2

W meczu Premier League pomiędzy drużynami Nottingham Forest i Tottenham padł wynik 0-2 na korzyść gości. Mecz odbył się 15 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie The City Ground. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Tottenhamu 0-1.

Relacja z meczu Nottingham Forest - Tottenham Hotspur

W meczu 17. kolejki Premier League, Nottingham Forest podejmował na swoim stadionie The City Ground drużynę Tottenham Hotspur. Spotkanie odbyło się 15 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00. Sędzią głównym tego starcia był Jarred Gillett. Goście zwyciężyli 2-0, prowadząc już 1-0 po pierwszej połowie.

Pierwsza połowa meczu była zacięta, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, ale to Tottenham był skuteczniejszy. W 45. minucie Richarlison zdobył pierwszego gola dla Spurs, wykorzystując asystę D. Kulusevskiego. Przerwa zakończyła się wynikiem 0-1 dla gości.

W drugiej części gry Tottenham kontynuował swoją dominację. W 65. minucie D. Kulusevski podwyższył prowadzenie, zdobywając drugiego gola dla drużyny. Mimo starań Nottingham Forest nie potrafił odrobić strat, co zakończyło się zwycięstwem gości 2-0.

Spotkanie obfitowało w wiele emocji, a także w kartki. Zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali się w walce o piłkę, co skutkowało kilkoma żółtymi kartkami. Gracze gospodarzy, Murillo oraz Harry Toffolo, zostali ukarani w 82. i 90. minucie. Z kolei żółte kartki dla gości otrzymali Destiny Udogie (42'), Pape Matar Sarr (54'), Ben Davies (73') oraz Heung-min Son (79').

W drugiej połowie jednym z punktów kulminacyjnych była czerwona kartka dla Yvesa Bissoumy z Tottenhamu, który został ukarany w 70. minucie. Ostatecznie, Tottenham zdołał utrzymać prowadzenie i wywalczyć cenne trzy punkty.

Wynik tego spotkania sprawia, że Nottingham Forest musi teraz skoncentrować się na kolejnych wyzwaniach, mając przed sobą mecze z Bournemouth, Newcastle oraz Manchesterem United. Natomiast Tottenham przystępuje do starć z Evertonem, Brighton oraz West Hamem, mając nadzieję utrzymać swoją dobrą formę.