Mecz między Tottenham i Brighton na stadionie Tottenham Hotspur Stadium dnia 2024-02-10 15:00 - końcowy wynik 2-1

W najnowszym starciu Premier League drużyna Tottenham podejmowała ekipę Brighton na własnym stadionie, Tottenham Hotspur Stadium. Mecz, który odbył się 2 dni temu, był pełen emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ostatecznie gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania i wywalczyć cenne trzy punkty, zwyciężając 2-1 po bramkach strzelonych po przerwie.

Mecz pomiędzy drużynami Tottenham i Brighton - Relacja

W dniu 10 lutego 2024 roku na słynnym Tottenham Hotspur Stadium odbył się mecz pomiędzy miejscowymi Spurs a gośćmi z Brighton. Rozgrywki toczyły się w ramach Premier League, a sędzią głównym spotkania był Samuel Barrott z Anglii.

Pierwsza połowa była pełna zaciętych pojedynków, a ostatecznie to goście objęli prowadzenie. To Pascal Groß z Brighton zdobył bramkę w 17. minucie, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0 na przerwę.

Druga połowa przyniosła niesamowite emocje dla kibiców Tottenhamu, gdy w 61. minucie Pape Matar Sarr wyrównał stan meczu na 1-1. Gra toczyła się z coraz większym zaangażowaniem, a na koniec meczu to Bryan Johnson strzelił bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy w doliczonym czasie gry, ustalając wynik na 2-1 dla Spursów.

W trakcie spotkania arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Na stronie Tottenhamu z kartkami zostali ukarani James Maddison oraz Pape Matar Sarr, natomiast w drużynie gości żółte kartki otrzymali Facundo Buonanotte, Pervis Estupiñán oraz Lewis Dunk.

Nie padły żadne czerwone kartki, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu ekip. Po emocjonującym meczu Tottenham może cieszyć się z trzech punktów, ale Brighton także zaprezentowało solidną postawę na boisku.

Spursi już teraz przygotowują się do kolejnych spotkań, gdzie zmierzą się z zespołami Wolves, Chelsea i Crystal Palace. Natomiast Brighton czekają starcia z Sheffield United, Evertonem oraz ponownie z Wolves.