Spotkanie Brighton - Tottenham zakończone wynikiem 4-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Brighton i Tottenham przyniósł wiele emocji i bramek. W meczu rozegranym w ramach 19. kolejki Premier League na The American Express Community Stadium, gospodarze zaskoczyli faworyta, pokonując drużynę Tottenham 4-2. Już w pierwszej połowie Brighton objął prowadzenie 2-0, utrzymując przewagę do końca spotkania.

Relacja z meczu piłki nożnej: Brighton vs Tottenham

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Brighton i Tottenham na stadionie The American Express Community Stadium był prawdziwym widowiskiem. Przy pełnych trybunach, kibice mieli okazję oglądać emocjonującą grę, która zakończyła się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy.

Początek spotkania był bardzo dynamiczny. Już w 11. minucie Jay Hinshelwood zdobył pierwszą bramkę dla Brighton, otwierając wynik meczu. Do tego momentu Tottenham miał problemy z organizacją gry, a bramkarz musiał kilkakrotnie interweniować, aby nie stracić kolejnej bramki.

W 23. minucie João Pedro podwyższył prowadzenie gospodarzy, strzelając drugiego gola meczu. Tottenham próbował odpowiedzieć, ale defensywa Brighton była niezwykle skuteczna, utrzymując wynik na swoją korzyść do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej bramki dla Brighton. W 63. minucie Pervis Estupiñán wykorzystał okazję po asyście J. Milnera i wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice gospodarzy szaleli z radości.

W 75. minucie João Pedro zdobył swojego drugiego gola w meczu, zwiększając przewagę Brighton na 4-0. Jednak Tottenham nie poddał się i walczył do końca. W 81. minucie Alejandro Véliz zdobył bramkę dla gości, zmniejszając straty.

Ostateczny rezultat meczu został ustalony w 85. minucie, gdy Pedro Porro strzelił drugiego gola dla Tottenham, ustalając wynik końcowy na 4-2.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Sędzia Jarred Gillett musiał ukarać kilku zawodników żółtymi kartkami za brutalne zagrania. Facundo Buonanotte, Jakub Moder i Lewis Dunk otrzymali kartki dla gospodarzy, natomiast Dejan Kulusevski oraz Richarlison zostali ukarani w drużynie gości.

Następne mecze dla Brighton to starcia z West Ham, Stoke City i Wolves, natomiast Tottenham zmierzy się z Burnley, Manchester United i Brentford.

Emocjonujące widowisko na The American Express Community Stadium na pewno zadowoliło fanów piłki nożnej, a zwycięstwo gospodarzy na pewno zostanie długo pamiętane przez kibiców.