Na stadionie Bramall Lane odbył się mecz między Sheffield Utd oraz Tottenham zakończony wynikiem 0-3

W emocjonującym starciu 38. kolejki Premier League, które odbyło się w niedzielę 19 maja 2024 roku na stadionie Bramall Lane, Tottenham bezwzględnie pokonał Sheffield United wynikiem 3-0. Już do przerwy goście prowadzili 1-0, a w drugiej połowie dołożyli kolejne dwa trafienia, dominując na murawie i zabezpieczając cenne trzy punkty na zakończenie sezonu.

Podsumowanie meczu Sheffield United - Tottenham

W ostatniej kolejce Premier League sezonu 2023/2024, Sheffield United gościło na swoim stadionie Bramall Lane Tottenham. Spotkanie odbyło się 19 maja o godzinie 15:00, pod czujnym okiem sędziego głównego A. Madleya. Przy licznie zgromadzonej publiczności, mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości 3-0.

Przebieg meczu

Od pierwszych minut meczu dało się wyczuć napięcie w powietrzu. Tottenham od początku narzucił swoje tempo gry i szybko przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już w 14. minucie spotkania, po płynnej akcji przeprowadzonej przez Son Heung-Mina, Dejan Kulusevski otworzył wynik meczu, strzelając gola na 1-0.

Sheffield United starało się odpowiedzieć, jednak defensywa Tottenhamu okazała się nie do przejścia. W 37. minucie Vinícius Souza obejrzał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie, co dodatkowo osłabiło morale gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Tottenhamu.

Po przerwie tempo gry nie spadło. W 59. minucie, Pedro Porro podwyższył prowadzenie gości na 2-0, po asyście Brandona Johnsona. Sheffield United próbowało odrobić straty, ale ich ataki były chaotyczne i nieskuteczne.

W 65. minucie Dejan Kulusevski ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po precyzyjnym podaniu Jamesa Maddisona. Tottenham prowadził już 3-0, a gospodarze wydawali się być bezradni wobec dobrze zorganizowanej gry przeciwnika.

W końcowych minutach meczu frustracja dała się we znaki zawodnikom Sheffield United. Jack Robinson otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie za ostry faul. Mimo starań, gospodarze nie zdołali zdobyć honorowego trafienia, a mecz zakończył się wynikiem 0-3 na korzyść Tottenhamu.

Atmosfera na Bramall Lane była gorąca, a kibice do ostatnich minut dopingowali swoje drużyny. Jednakże to Tottenham okazał się bardziej skuteczny i zdominował spotkanie, zapewniając sobie przekonujące zwycięstwo w ostatniej kolejce sezonu.