Mecz między Sheffield Utd i Tottenham na obiekcie Bramall Lane dnia 2024-05-19 15:00 - wynik końcowy 0-3

Mecz pomiędzy Sheffield United a Tottenhamem, rozegrany w niedzielę na Bramall Lane, zakończył się przekonującym zwycięstwem drużyny gości. Tottenham triumfował 3-0, prowadząc już 1-0 do przerwy, co zapewniło im cenne trzy punkty w ostatniej kolejce Premier League.

Dane dotyczące meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Sheffield Utd (Gospodarz) przeciwko Tottenham (Goście)

Czerwone kartki Goście: brak

Następne mecze dla Sheffield Utd: Newcastle.

Następne mecze dla Tottenham: brak danych.

Relacja z meczu Sheffield Utd - Tottenham

W niedzielne popołudnie, 19 maja 2024 roku, na legendarnym stadionie Bramall Lane w Sheffield, odbył się ekscytujący mecz pomiędzy Sheffield United a Tottenhamem. Atmosfera na trybunach była elektryzująca – kibice gospodarzy tłumnie przybyli, aby wspierać swoją drużynę w ostatniej kolejce sezonu Premier League. Mimo gorącego dopingu, to goście z Londynu opuścili murawę z pełnym kompletem punktów, wygrywając 3:0.

Sędzia Andy Madley dał sygnał do rozpoczęcia meczu punktualnie o godzinie 15:00. Tottenham od samego początku narzucił swoje tempo gry, starając się jak najszybciej zdobyć przewagę. Już w 14. minucie Dejan Kulusevski wykorzystał doskonałe podanie od Son Heung-Mina i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0.

Sheffield United starało się odpowiedzieć, ale ich akcje były skutecznie neutralizowane przez solidną obronę Tottenhamu. W 37. minucie, Vinícius Souza otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie, co dodatkowo utrudniło gospodarzom skuteczne konstruowanie ataków.

Po przerwie, drużyna Tottenhamu nie zamierzała zwalniać tempa. W 59. minucie Pedro Porro podwyższył wynik na 2:0 po świetnej akcji i dokładnym podaniu od B. Johnsona. Bramall Lane zamarło, a kibice Sheffield zaczęli tracić nadzieję na pozytywny wynik.

Kilkanaście minut później, w 65. minucie, Dejan Kulusevski po raz kolejny wpisał się na listę strzelców po asyście Jamesa Maddisona. Było to trzecie trafienie dla Tottenhamu, które praktycznie zakończyło marzenia gospodarzy o jakichkolwiek punktach w tym meczu.

Końcówka spotkania była nerwowa dla Sheffield United. W 90. minucie Jack Robinson otrzymał żółtą kartkę, co tylko dopełniło obrazu trudnego dnia dla drużyny gospodarzy. Sędzia Andy Madley zakończył spotkanie kilka minut później, przypieczętowując zwycięstwo gości z Londynu.

Tottenham zasłużenie wygrał na Bramall Lane, pokazując swoją klasę i skuteczność. Drużyna z Sheffield miała swoje momenty, ale nie była w stanie przełamać defensywy gości. Teraz Sheffield United musi skupić się na nadchodzącym meczu z Newcastle, podczas gdy Tottenham z pewnością zadowolony z wyniku, zakończył sezon z przytupem.