Spotkanie Tottenham kontra Burnley zakończone wynikiem 2-1 na obiekcie Tottenham Hotspur Stadium

Emocjonujący pojedynek na Tottenham Hotspur Stadium rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy, którzy w sobotę pokonali Burnley 2-1 w ramach 37. kolejki Premier League. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, lecz druga odsłona przyniosła decydującego gola dla Tottenhamu, zapewniając im ważne trzy punkty na koniec sezonu.

Tottenham 2-1 Burnley: Emocjonujące starcie na Tottenham Hotspur Stadium

W meczu 37. kolejki Premier League drużyna Tottenham podejmowała u siebie ekipę Burnley. Mecz odbył się w środę, 11 maja 2024 roku o godzinie 14:00 na imponującym obiekcie Tottenham Hotspur Stadium. Sędzią głównym spotkania był Jarred Gillett z Australii.

Początek meczu był bardzo dynamiczny, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. W 25. minucie to jednak goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Jacoba Bruun Larsena, który wykorzystał asystę Sander'a Berge. Tottenham nie zamierzał jednak pozostawać w tyle i już w 32. minucie wyrównał za sprawą Pedro Porro, który skutecznie wykorzystał podanie od B. Johnsona.

Drugą połowę zdominowali gospodarze, starając się zdobyć prowadzenie. W 82. minucie to właśnie oni wyszli na prowadzenie po strzale M. van de Vena, który wykorzystał asystę J. Maddisona. Burnley próbowało odrobić straty, ale defensywa Tottenhamu była niezwykle skuteczna.

Spotkanie było bardzo zacięte, co potwierdza duża liczba żółtych kartek. W drużynie gospodarzy zostali ukarani James Maddison, Oliver Skipp i Pape Matar Sarr, natomiast w ekipie gości żółte kartki obejrzeli Josh Cullen, Charlie Taylor, Sander Berge, Jacob Bruun Larsen oraz Lorenz Assignon. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Tottenhamu, zapewniając im cenne trzy punkty. Następne spotkania czekające obie drużyny to dla Tottenham starcie z Manchester City, Sheffield United oraz Newcastle, natomiast Burnley zmierzy się z Nottingham Forest.